3 Adımda Göz-Dudak Kalemi Açacağı TemizliğiMakyaj fırçalarımızı ve süngerlerimizi sık sık yıkamaya ve temizlemeye alıştık. Ama bir çoğumuzun ihmal ettiği hatta belki aklına bile getirmediği bir konu var. Makyaj kalemtraşlarımızı temizlemek. Eğer kalemtraşınızı temizlemezseniz çeşitli enfeksiyon ve hassasiyetlerle karşı karşıyasınız demektir. 

Peki bu minicik kalemtraşı nasıl temizleyebilirsiniz? İşte adım adım kalemtraş temizliği :)

1.Kalemtraşınızı alın ve kapağını kaldırarak içerisindeki kalem artıklarını dökün.

2. Bir kulak temizleme pamuğu alın ve suyla biraz ıslatın. Kalemtraşınızın iç ve dış kısımlarını, bıçağını iyice temizleyin. Bu işlemin ardından kalemtraşınızı temiz ve kuru bir peçete ile kurulayın. Elinizi kesmemeye dikkat edin, mümkün olduğunca elinizi bıçaktan uzak tutmanız gerekiyor.

3.Son adım olarak kalemtraşınızı alkole batırdığınız bir makyaj temizleme pamuğu ile silin. Bıçağın iç kısımlarına ulaşmak için yine bir kulak temizleme pamuğunu alkole batırarak kullanabilirsiniz.

Defalarca kalemlerimizi açtığımız kalemtraşlarımız aslında bakımını ihmal etmememiz gereken önemli bir parça. Hadi bakalım üşenmek yok bu yazıyı şu an evlerinde okuyanlar doğru kalemtraş temizliğine :)

Aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsinizBlog: www.sebibebi.com

instagram: sebibebi


Twitter: sebibebicom


App Store: Sebi Bebi


PR: pr@sebibebi.com


Facebook: https://www.facebook.com/sebibebiresmiYoutube Kanalım: http://www.youtube.com/sebibebi


sebibebi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Instagram