Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti İadesi Zorunlu


Evet arkadaşlar, yıllık kart aidat ücretlerinizi geri alabiliyorsunuz.
Facebook'tan daha önce haberlerde izlediğim, kredi kartı yıllık aidat ücretlerinin iadesi hakkında bilgiyi paylaşmıştım, şimdi bu konuda yaptığım çalışmayı size aktarmak istiyorum. Aşağıda konu ile ilgili videoları da izleyebilirsiniz.

Videolardan kafanız karışmasın. Ben şahsen Tükoder yani "tüketiciyi koruma derneği" ne bugün gittim. Bana söylenen şey aynen şu:
Bankalar 10 yıl boyunca ödediğiniz tüm kart aidatlarını size ödemek zorundalar.

Süreç nasıl mı?
Öncelikle bankanızı arayıp, kredi kartınızı tam olarak ne zaman aldığınızı ve şu an ödediğiniz yıllık aidatın ne olduğunu soruyorsunuz. Ben bu işlemi yaptım ve çok kısa sürdü. Söylediğim şey de şuydu:
-Alo, merhaba, ben şu an kullanmakta olduğum kartı ne zaman aldığımı ve ne kadar aidat ödediğimi öğrenmek istiyorum, aidata itira edeceğim de :D
Ve hemen bilgi verdiler çünkü zorundalar :D


Daha sonra bu yazının altında yazmış olduğum (tükoder'den bana verilen) İhtarname örneğini dolduruyorsunuz. Bunu bilgisayarda yazabileceğiniz gibi, elle de yazabilirsiniz.

Sonra bu İhtarname kaç tane kredi kartınız varsa her biri için birer tane doldurup,, PTT ile iadeli taahhütlü olarak Bankanızın Genel Müdürlüğüne gönderiyorsunuz.

Zaten İhtarname de belirtildiği gibi 3 gün içerisinde paranızı ödemeleri gerekiyor. Ama ödemedilerse;
Hemen bulunduğunuz ilçelerin Kaymakamlıklarında bulunan Hakem heyetine şahsen başvurup (yanınıza iadeli taahhüt gönderdiğiniz PTT belgesini de alın) dilekçe veriyorsunuz. Bu dilekçeyi orada size verecekler.

Sonra da Tüketici mahkemesi sizin adınıza ücretsiz olarak dava açacak, ve dava maksimum 3 ay içerisinde sonuçlanacak, banka da bu kez size paranızı ya seve seve, ya da seve seve verecek :)

Arkadaşlar şaka maka benim şu an yıllık tek bir kartımdan 49 TL para kesiliyor. Tek karttan 10 yıllık alacağım 490 TL yapar. 3 kartınız olsa 1500 TL'ye yakın para yapar.
Yedirmeyin bu paraları Bankaya!
Bu yazıyı da bol bol paylaşın sevdiklerinizle!


Aşağıdaki yazıyı kopyalayın


İHTARNAME

İHTAR EDEN: (ADINIZ SOYADINIZ)
ADRES:
MUHATAP: .........BANKASI
ADRES:


KONU: YILLIK KART ÜCRETİNİN İADESİAÇIKLAMALAR:  ........................................................ Numaralı kartın kullanıcısıyım.  .......... Yılı için tarafımdan alınan  .............. TL. yıllık kart ücreti'nin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un 10/A maddesi gereğince tarafıma geri iadesini ve bundan önce 10 yıl içinde alınan toplam "yıllık kart ücreti" adı altında ne kadar alındığının tarafıma bildirilerek 3 gün içinde geri iadesini aksi taktirde yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.  ....../......./2012

Adı Soyadı (T.C. Kimlik No)İmzaVİDEO 1
KRD WWWOLAYWEBCOM ile mcana VİDEO 2
KRD WWWOLAYWEBCOM ile mcana

9 yorum:

 1. Aynısını banka hesap işletim ücreti için de yapabiliyormuşsunuz ama onunla ilgili başvurumu yaptıktan sonra bilgilendirme yapacağım

  YanıtlaSil
 2. sonuc olarak bu parayı tum kredı kartı kulalananlar alabılıyormu yoksa sozlesmelere yonelık mı alınabılıyo bu paralar acaba ....mısal benden bu para alınmak ıstenıyo bır kradı kartı kullanıcısı olarak ıtıraz etmem durumunda bu parayı gerı alabılecekmıyım ...bankayı arayıp ıtıraz etmeme ragmen olumlu sonuc alamadım ancak a..bankasına aynı sekılde musterı hızmetlerınden ıtıraz ettıgımde ıade edıldı b.. bankasında aynı seyler olmadı ..ne yapmam gereklı ptt eylem ıbasvurmalıyım acaba .....tesekkurler

  YanıtlaSil
 3. ben kıredi çekmiştim benden kesilen masraflarımın iadesini istedim henüz haber gelmedi . yalnız aynı bankadan maşımı alıyorum maaş avansımın yükseltilmesi için gittigimde yükseltemeyiz sizinle mahkemelik olmuşuz deyip beni geri çevirdiler bunu yapmaları hukukimi ne yapmalıyım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun için tüketici derneğini aramanız gerekli ben sadece haberi paylaştım ama sizin durumunuzda bi bayanı tv de gormuştum hatta kartını iptal etmişlerdi sonuç ne oldu hatırlamıyorum ama dernek size yardımcı olacaktır

   Sil
 4. kıredi masraflarını alabilirmiyiz

  YanıtlaSil
 5. Merhaba


  Bu 3% düşük faiz oranıyla kredi dışarı veriyoruz genel kamu bilgilendirmektir. Eğer bir kredi için başvuru bize şimdi e-posta yoluyla iletişim daha fazla bilgi için ilgi: minimum kredi teklifimizin olduğunu 1,000.00 kredi miktarı herhangi bir seçim credithome@blumail.org.Sertifikalı, kayıtlı ve yasal borç veren benim.Bana bugün ulaşın bu kredi almak, kredi işleme hakkında daha fazla bilgi için bana ulaşın


  E-posta: credithome@blumail.org  BAY MHAY

  YanıtlaSil
 6. ihtarnameyi gönderdim 3 kasımda teslım edıldı. ama bankadan herhangi bir geri dönüş olmadı. direk kaymakamlıga mı gıtmeyılım bu aşamada acil cevabınızı bekliyorum. tşkler.

  YanıtlaSil
 7. Kcee Kredi Dünyasına Hoşgeldiniz
  (Tüm finansal ihtiyaçları için kişiselleştirilmiş servisi) Kcee Kredi Dünya Biz herhangi bir nedenle bireysel kredi, borç konsolidasyonu kredileri, girişim sermayesi, iş kredisi, eğitim kredisi, konut kredisi ve kredi sunuyoruz, çok düşük bir faiz oranı% 2 kredi teklifi ve acil ihtiyaçları !. 30 yıllık azami süre ile.
  Eğer banka tarafından geri çevirdi? Eğer kötü bir kredi var mı? Eğer ödenmemiş faturaları var mı? Eğer borcu vardır? Bir iş kurmak için gerekli midir? Biz düşük kredi faiz sunmak için buradayız gibi artık endişe. Bizim $ kredi 1.000 USD (bin ABD dolar) 50 $ 000,000.00 arasında değişmektedir. (Elli milyon dolar). Biz de ABD Doları ve Euro ödeme !!

  Eğer ilgileniyorsanız bu e-posta ile bize ulaşın: KCEELOANS@OUTLOOK.COM

  YanıtlaSil